Bitcoin HaberleriKripto Para

Geçmiş iki Bitcoin ayı koşusunun analizi, bunu gelecek için öneriyor

Bitcoin gibi bir dijital varlıkla ilgili herhangi bir ayı, korkutucu bir aşamadır. Bir fiyat toparlanması belirsizliği ve hatta daha fazla düşüş olasılığı var. Bitcoin, son zamanlardaki en yüksek seviyelerinden %40 kadar düştü. Birçoğu, 2018 dönemindeki ayı koşularına benzer şekilde, uzun süreli bir ayı piyasasının başlamasından korkuyor.

En kötü durum senaryosu

En büyük kripto para olan Bitcoin, 2021 sonunda büyük bir düşüşe tanık oldu, 2022 bile farklı değildi. Geçen ay, Korku ve Açgözlülük Endeksi endişe verici bir oranda düştü. 22’de durdu ve ‘aşırı korku’ tasvir edildi. Şu anda BTC hem fiyat hem de F&G duyarlılığında toparlandı (51 = Nötr).

Nicel araştırma firması CryptoQuant bir raporla buna ışık tuttu. Firmaya göre, son 2 büyük ayı piyasası 2017-18 ve 2020’deydi. Ancak bu piyasaların mevcut olandan daha kendine has özellikleri vardı. Bitcoin arzını bir kayıpla analiz eden aşağıdaki grafiği düşünün.

Kaynak: CryptoQuant

Burada, 2018’in ayı koşusunda (11 ay sürdü), taban fiyat, %80’e varan ribaund ile birden fazla ‘DeadCatBounce’ içeren ~ 6.4 bin dolardı. Bu düşüş aşamasında, ~ 6.4 bin doların üzerindeki fiyatlarda AL / HODL nedeniyle kayıptaki arz yüzdesi +% 20 arttı. ” Bunu yukarıda belirtilen durumla karşılaştıran raporda şunlar kaydedildi:

“İkinci ATH’nin ayı piyasasında ölü bir kedi bonusu olduğunu varsayarsak, şimdiye kadar kayıp arz yüzdesi + %6 artarken, 69 bin dolara + %130 geri tepme elde ettik. Bu nedenle, daha uzun bir ayı piyasası resmin dışında değil. ”

Ergo, bir kabus senaryosu için Bitcoin 29 bin dolara düşebilir. Bununla birlikte, mevcut toparlanma birçok yükseliş projeksiyonu yarattı. Basın zamanında, Bitcoin %1,2 artışla 44 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

HODL açık

2018 ve 2020 ayı piyasalarında borsalara gidecek olan büyük para artışlarından sonra, şimdi ‘Borsa rezervi’ sabitti. Neredeyse bir yıl önce orada olanla aynı numara var. Yani insanlar korkarken, HODLing yapıyorlardı.

Kaynak: CryptoQuant

Net HODLer pozisyonu büyüdü, yani HODLer’lar daha uzun süre HODLing yapıyor. Aksine, 2018 ayı piyasası ve daha fazla sahibinin HODLing yerine paralarını harcadığı 2020 ortası.

Stabilcoin Tedarik Oranı (SSR) bile bir ‘Boğa’ resmi çizdi. Takım bir dizi tweette aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi bu göstergeye ve yeşil sinyaline ışık tutmuştur.

Başka bir Glassnode mezunu, TXMC tartıştı:

Ekteki grafik, en son üç ila altı ay önce hareket eden – tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara yükselen – toplam BTC arzının bir oranı olarak büyüyen madeni paraları vurguladı.

Hey Google, bana bir fıkra anlat

Işte bir tane. İyileşme ve yükseliş göstergelerine rağmen, Bitcoin’e olan ilgi, ana akım kaynaklardan pratik olarak ihmal edilebilir düzeyde kaldı. Google Trendler verileri, kullanıcılarda belirgin bir merak/heyecan eksikliği olduğunu gösterdi.

Kaynak: Google Trendler

Portföylerde görülenin aksine, ayı piyasasında değildik. Sonunda olabilir miyiz? Belki.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu