Kripto ParaMetaverse

Gerçek ve Yapay NFT Pazarı Ocak Ayında Kriptodan Daha İyi Performans Gösterdi

Kripto piyasası, tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala çift hanelerde düşerken, Ocak ayında, Dapp (merkezi olmayan uygulama) bilgi sağlayıcısı DappRadar başına yapay alım satımlar hariç tutularak, takas edilemez token (NFT) piyasası arttı .

Kripto piyasası, tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala çift hanelerde düşerken, Ocak ayında, Dapp (merkezi olmayan uygulama) bilgi sağlayıcısı DappRadar başına yapay alım satımlar hariç tutularak, takas edilemez token ( NFT ) piyasası arttı .

Firmadan alınan verilere göre , NFT pazarındaki satışlar Aralık ayına göre %30 civarında artış göstererek 5.3 milyar USD’ye ulaştı ve Ağustos 2021’den bu yana ilk kez 5 milyar USD sınırını aştı . Yapay işlemlerle birlikte 16 milyar USD’ye ulaştı, son raporlarına eklediler.

Ayrıca analist, ilk 100 NFT tahsilatı için taban (tahsilat kalemleri için en düşük fiyat) piyasa değerinin geçen ay 14,8 milyar ABD dolarına ulaştığını tahmin etti. Rapora göre bu, aynı dönemde ethereum (ETH) fiyatındaki %50 düşüşe rağmen Kasım ayına göre %15’lik bir düşüşe işaret ediyor . Ayrıca BAYC, MAYC, Doodles, World of Women gibi bazı NFT’lerin değeri Ocak ayında arttı.

Yeni bir oyuncu olan LookRare NFT pazarı pazara girdi, 10.7 milyar USD işlem hacmine ulaştı ve “NFT’lerin geçirdiği yılın etkileyici başlangıcını gölgeledi”.

DappRadar, “Yalnızca ticaret hacimlerine bakmak, LookRare’in OpenSea ve diğer emsal pazarlardan geniş bir farkla daha iyi performans gösterdiğini gösterebilirken”, “diğer zincir üstü metriklerdeki derinlemesine bir analiz, aksini gösteriyor” dedi, “metrik şişirilmiş” yapay ticaret yoluyla.” Diğer analistler de yeni platformda yıkama ticareti fark ettiler . Ancak OpenSea, kendi platformunda ücretsiz olarak oluşturulan NFT’lerin büyük çoğunluğunun spam veya intihal olduğunu kabul etti.

DappRadar verilerine göre, Ocak ayında OpenSea’de bir noktada yaklaşık 535.000 benzersiz tüccar işlem yaptı; bu, LookRare’de tanımlanan 35.000 tüccardan neredeyse % 1.800 daha fazla tüccar.

Rapora göre, “Satış sayısı, LookRare’de barındırılan 33.750’ye kıyasla OpenSea’de gerçekleştirilen 4,7 milyondan fazla işlemle aynı modeli izliyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu