Kripto Para

İşte Solana’nın pazar trendini değiştirmesinin yol haritası

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

SOL, kritik 85 dolarlık destekten yükseldikten sonra nihayet alçalan kanalından çıktı. Bu arada, boğalar 20 EMA’nın (kırmızı) üzerinde bir kapanış bulmayı başardı.

Sarı trend çizgisinin altında güçlü bir kapanış, düşüş eğilimini güçlendirecek ve 105 dolar seviyesini yeniden test etmek için kendisini almadan önce SOL’yi Kontrol Noktasını (POC, kırmızı) test etmesi için konumlandıracaktır. Basın zamanında, SOL son 24 saatte %3,12 düşüşle 100,22 dolardan işlem görüyordu.

SOL Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, SOL / USD

Son düşüş aşaması, SOL hayati fiyat noktalarında düşerken şaşırtıcı bir şekilde %71’lik bir geri çekilme gördü. Sonuç olarak, 20-50-200 EMA’ların altına düşerken, 20 EMA tüccarlar için önemli bir değer alanı olarak hizmet etti. Bu aşamada iki düşüş bayrağı oluşturduktan sonra, alıcılar nihayet POC’sinden baskı oluşturmaya başladı.

Boğalar, altı aylık yatay desteği 85 dolar seviyesinde sürdürme konusunda gözle görülür bir şekilde istekliydiler. Böylece, 24 Şubat’taki altı ayın en düşük seviyesinden %33.3’lük bir ralliyi tetiklediler ve uzun vadeli modelini kırdılar.

Ayrıca, 20 EMA ile 50 EMA (camgöbeği) arasındaki mesafe giderek azaldıkça, boğalar önümüzdeki günlerde etkilerini artırmanın ipuçlarını verdi. Bundan sonra, 3 Mart mum çubuğu sarı trend çizgisinin altında kapanırsa, SOL bir test için 90 dolar işaretini gördü. aynı şeyi takip etmekmuhtemelen 105-110 dolar aralığını devirecek gibi görünüyor.

Ayrıca fiyat, Bollinger bantlarının üst bandında gezindi. Bu okuma, kısa vadede potansiyel bir geri çekilme olasılığını yeniden doğruladı.

Akılcı

Kaynak: TradingView, SOL / USD

Modelli bir kopuştan sonra, RSI dengeyi geçti ancak yine de kontrolsüz bir ralliyi tetiklemek için mücadele etti. Son iki hafta boyunca, 46-49 destek aralığına doğru olası bir geri çekilmeye işaret ederek, fiyatla düşüş eğilimi gösterdi.

İlginç bir şekilde, MACD histogramı, boğalar lehine artan ivmeyi resmetti. Öyle olsa bile, genel duygudaki değişimi doğrulamak için çizgilerinin orta çizgiyi geçmesi gerekiyor. Ayrıca, ADX düşüş trendinde olup, SOL için zayıf bir yön eğilimi ortaya koymaktadır.

Çözüm

Satıcılar sarı trend çizgisinde düşüş farklılığını teyit ederse, 96-90 dolar bölgesine yakın bir geri çekilme olası olacaktır. Bunu takiben SOL, kendisini POC’sinden canlandırabilir ve 105-110 dolar aralığını yeniden test edebilir.

Ayrıca, daha geniş duyarlılığın Bitcoin’in hareketi üzerindeki etkisini düşünmek de karlı bir hamle yapmak için hayati olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu