Akademi

KIRILMA: Ukrayna, Kripto Bağışçılarına Airdrop’u İptal Etti

Ukrayna başbakan yardımcısı, “Bunun yerine, yakında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini desteklemek için NFT’leri duyuracağız. Herhangi bir takas edilebilir jeton çıkarma planımız YOK” dedi.

Ukrayna, Rusya’nın işgalinin ardından kripto bağışları yapan kişilere planlı bir airdrop’u iptal ettiğini duyurdu.

Başbakan Yardımcısı Mykhalio Fedorov, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda şunları söyledi:

“Her geçen gün Ukrayna’ya saldırganlıkla mücadele etmesi için yardım etmek isteyen daha fazla insan var. Bunun yerine, yakında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini desteklemek için NFT’leri duyuracağız. Karşılanabilir herhangi bir jeton çıkarma planımız YOK.”

Peaceful World adlı bir tokenin ortaya çıkmasından saatler sonra geldi – spekülasyonla airdropla bağlantılıydı. Etherscan’da yayınlanan bir uyarı şunları söyledi:

“Bu tokenin, insanları iyi bilinen bir adresten gönderildiğine ve spam olabileceğine inandırmak için kullanıldığı bildiriliyor.”

Ukrayna başlangıçta kripto bağışçılarını dün bir airdrop yoluyla ödüllendirmeyi planladığını açıklamıştı ve haberler, takip eden saatlerde milyonlarca dolarlık işlemlerin yapılmasıyla katkıların artmasına neden oldu.

Ama tam olarak hakkında çok az ayrıntı verildi ne havadan atılacaktı ve ne zaman. Bilinen tek şey, bağışta bulunan adreslerin bu öğleden sonra çekileceğiydi.

Bazıları, insani kriz nedeniyle değil, insanları finansal kazanç için bağış yapmaya teşvik ettiğini öne sürerek airdrop’un varlığından yakınmıştı.

Fedorov’un tweetine yanıt veren birkaç kişi, duyurusunu “şimdiye kadarki en iyi halı çekme” olarak nitelendirdi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu