Kripto Para

Kripto CFD Günü Ticaret Stratejileri

Çevrimiçi ticaret yeni bir fenomen değil ve onlarca yıldır var. Perakende tüccarlar, şimdi olduğu gibi pazarlara her zaman erişemezdi; teknoloji sadece son birkaç on yılda gelişti.

Başlangıçta, yalnızca büyük bankalar ve hedge fonları piyasalara erişebiliyordu. Yatırım ve ticaret sadece zenginler içindi. Kripto para piyasalarının yükselişiyle birlikte birçok farklı fırsat ortaya çıktı ve perakende tüccarlar artık bundan faydalanabiliyor.

Bununla birlikte, CFD ticareti, özellikle kripto para piyasalarında risk taşır. Diğer finansal piyasalarda olduğu gibi, tutarlı karlar elde etmek için kanıtlanmış bir stratejiye ihtiyacınız olacak.

Bu makale, CFD’ler ve alım satım deneyiminizi zenginleştirecek kripto CFD ticareti için takip edebileceğiniz en iyi stratejiler hakkında bilgi verir.

CFD’ler nelerdir?

Fark sözleşmesi olan CFD ticaretinde, alıcı ve satıcı arasında bir sözleşme vardır. Alıcı, sözleşmenin başlangıcından sona erene kadar satıcıya fiyat farkını ödeyecektir.

CFD ticareti, 90’lı yıllarda brokerlerin bunları kayıptan korunmak için hisse senedi ticareti için kullanmaya başladıkları zaman popüler hale geldi. O zamandan beri, perakende tüccarlar bunu piyasalardan yararlanmanın bir yolu olarak kullanmaya başladılar.

Birçok broker, hisse senetleri, endeksler, para birimleri, emtialar ve kripto para birimleri için CFD ticareti sunar.

CFD ticareti yaptığınızda, fiziksel varlığın sahibi değilsiniz. Ancak, zaman içinde varlığın fiyatındaki farktan yararlanırsınız.

CFD’ler nasıl çalışır?

Crypto CFD’lerin nasıl çalıştığını tam olarak anlamak için pratik bir örnek kullanacağız.

Diyelim ki bir fiyat hareketi günlük tüccarısınız ve Bitcoin fiyat grafiğini analiz ettiniz. Fiyatın artacağını öngördüğünüz için analizinize göre Bitcoin satın alma fırsatı görüyorsunuz.

Bu nedenle, aracınızdan bir CFD satın alırsınız. Satın alma sırasında Bitcoin fiyatı 43.614 dolardan işlem görüyor.

8 saat sonra pozisyonunuzu kontrol ediyorsunuz ve işlemin kârlı olduğunu fark ediyorsunuz. Bu nedenle, CFD’yi komisyoncuya geri satarsınız. Aracı, sizden CFD’yi mevcut Bitcoin fiyatı olan 47.445$’dan satın alır.

47.445$ – 43.614$ arasındaki fiyat farkı 3.831$. Bu nedenle, toplam kârınız 3.831 ABD dolarıdır.

Bu örnek çok basitleştirilmiştir ve komisyoncu ücretlerini, spreadleri ve vergileri hariç tuttuk. Ancak prensip, fiyat farkından kâr elde etmektir.

CFD'ler Nasıl Çalışır?

En İyi Kripto CFD ticaret stratejileri

CFD satın almaya başlamadan önce, piyasaya ne zaman ve nasıl gireceğinizi bilmeniz gerekir. Bir kontrat satın alıp fiyatın ve kârınızın artacağını ummak kadar basit değil.

Becerilerinizi geliştirmenize ve piyasaya güvenle ve düşük riskle girmenize yardımcı olacak kanıtlanmış stratejiler kullanabilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu, profesyonel yatırımcılardan oluşan bir ekipten gelen telgraf sinyallerini kullanmaktır. Kripto ticaret stratejileri, bir tüccarın veya yatırımcının piyasaya girmek için kendileri için belirlediği bir dizi protokol ve kuraldır.

Kriptolar temel ilkeler tarafından yönlendirilme eğilimindedir, ancak teknik analiz stratejileri iyi çalışır. Teknik analiz herhangi bir biçimde olabilir; bazı tüccarlar Elliott dalgasını kullanırken, bazıları göstergeleri kullanarak ticaret yapmayı daha iyi buluyor. Fiyat hareketi aynı zamanda kripto ticareti yapmanın harika bir yoludur.

Eh, sadece ne tür bir tüccar olduğunuz ve kullandığınız strateji önemlidir. İnternette takip edilecek tonlarca strateji olduğu için her yöntem işe yaramıyor.

Ancak, çoğu zaman işe yarayan ve piyasa bizim lehimize hareket ederse kâr sağlayacak 3 en iyi kripto alım satım stratejisini bir araya getirdiğimiz için çalışmanıza gerek yok.

Burada kripto CFD’leri için kullanılacak en iyi 3 stratejiyi listeledik.

1. Koparma stratejisi

Adından da anlaşılacağı gibi, koparma stratejisi, daha teknik terimlerle belirli destek ve direnç bölgelerini veya pivot noktalarını kırmak için fiyatı araştırmaktan başka bir şey değildir. Çoğu zaman, fiyat yukarı veya aşağı hareket etmek için mücadele eder ve aralık veya konsolidasyon durumuna girer.

İleriye dönük olarak, satıcılardan veya alıcılardan yükseliş veya düşüş baskısı olduğunda, fiyat bölgeyi kırma eğilimindedir ve buna kırılma denir.

Koparma stratejisini anlamak ve kullanmak çok basittir. Bu stratejiyi takas etmek için fiyat hareketini ve çoklu zaman dilimlerini kullanacağız.

İlk önce grafiğinizi açacak ve 4 saatlik bir zaman dilimine geçeceksiniz. Burada, genel piyasa yönünü bulmanız ve fiyatın değişken mi yoksa yükseliş mi yoksa düşüş eğiliminde mi olduğunu anlamanız gerekecek.

Piyasa yönünü öğrendikten sonra, fiyat modellerini ve mum çubuğu reddetmelerini analiz etmek için 1 saatlik zaman dilimine geçin. Ticaretin yürütülmesi için 30 dakikalık bir zaman çerçevesi kullanın.

Kripto CFD Günü Ticareti Koparma Stratejisi

Yukarıdaki ADA/USDT 4 saatlik grafikte, fiyatın bir yükseliş kanalı izlediğini görebilirsiniz. Burada, trend çizgisi dokunuşuyla alım satım işlemlerini destek olarak alabilirsiniz. Ancak en iyi ticaret düzeni koparma olacaktır.

Fiyatın aşağı veya yukarı hareket ederek kanalı kırmasını bekleyeceksiniz.

Kripto CFD Günü Alım Satım Stratejisi 2

Uzun bir bekleyişin ardından 1 saatlik zaman dilimine geçildiğinde, fiyatın aşağı doğru hareket eden bölgeyi başarıyla kırabildiğini görebilirsiniz.

Not: İşleme hemen girmeyeceksiniz; bunun yerine fiyatın kırılma bölgesini yeniden test etmesini bekleyin.

Bir ara verdikten sonra fiyat düştü ve bölgeyi test etti. Bu ara ve tekrar test stratejisi size önemli bir risk:ödül oranı verir.

Kripto CFD Günü Alım Satım Stratejisi 3

Alım satım işlemi için 30 dakikaya geçildiğinde, mum reddinden sonra alım satımınızı yeniden test bölgesinin yakınında yapacaksınız. 1:3 kullanabilir ve girişinizden SL 15-20pips koyabilirsiniz.

2. Altın haç

Alım satım hakkında iyi bir bilgiye sahipseniz, Golden cross alım satım stratejisini duymuş olmalısınız. Golden cross veya Death cross kripto ticareti stratejisi, iki hareketli ortalama kullandığınız bir ticaret tekniğidir.

Yeni başlayanlar için hareketli ortalama, kapanış fiyatının ortalamasını sürekli hesaplayarak veri noktalarını kullanan teknik bir ticaret aracıdır. Hareketli ortalama, grafikte dönem boyunca ortalama fiyatı gösteren bir çizgidir.

Hareketli ortalamanın kesişmesi, birbirini geçen iki hareketli ortalamadan başka bir şey değildir. Bu stratejide kullanılan iki MA, 50 ve 200’dür. 50 hareketli ortalama, önceki 50 günlük kapanış fiyatının ortalamasını gösterirken, 200 hareketli ortalama, bir saatlik zaman diliminde, günlük veya günlük olarak önceki 200 günlük kapanış fiyatının ortalamasını gösterir. haftalık.

İki tür geçit vardır:

  1. Altın haç olarak adlandırılan yakınsama
  2. Ölüm haçı olarak adlandırılan sapma

Yakınsama, 50 hareketli ortalama, 200 hareketli ortalamayı aşağıdan yukarıya doğru geçtiğinde gerçekleşir.

Yakınsama bir satın alma fırsatına işaret ederken, sapma, 50 hareketli ortalamanın yukarı doğru hareket eden 200 hareketli ortalamayı geçtiği ve bir satış fırsatına işaret ettiği zaman meydana gelir.

İki hareketli ortalamayı uygulamak için grafiğinizdeki ticaret araçları bölümüne gidin ve hareketli ortalamayı bulun. Ardından, grafiğinizde iki MA almak için iki kez tıklayın. Ayrıca grafiğinizi 4 saat veya günlük zaman dilimine taşımayı unutmayın. MA’ları 50’den birine ve 200’den birine düzenleyin.

Kripto CFD Günlük Alım Satım Hareketli Ortalama Seçme

Araç çubuğundan hareketli ortalamaları seçme.

MA'ları 50 ve 200 periyoda ayarlama

MA’ların 200 periyoda ayarlanması.

MA'ları 50 ve 200 periyoda ayarlama 2

MA’ların 50 periyoda ayarlanması.

Grafiğinizde hareketli ortalamaları belirledikten sonra, ticaret fırsatlarını aramaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki ADA/USDT 30 dakikalık grafikte, kısa vadeli alım satım fırsatları avını görebilirsiniz.

Mavi çizgi (50 MA) kırmızı çizgiyi (200 MA) yukarı doğru kestiğinde, bir SATIN AL sinyali olan yakınsama elde ederiz. Mavi çizgi (50 MA) kırmızı çizgiyi (200 MA) aşağı doğru kestiğinde, bir SATIŞ sinyali olan sapmaya sahibiz.

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı

3. RSI sapması

Dünyanın her köşesindeki tüccarlar, aşırı satım ve aşırı alımları kontrol etmek için RSI’dan yararlanır, ancak aslında RSI ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz. RSI sapması, kripto pazarını takip edip ticaret yapabileceğiniz başka bir mükemmel stratejidir.

Iraksama, fiyat hareketinin ve RSI’nin aynı fiyat momentumunu göstermediği zamandır. Örneğin, fiyat hareketi paterni fiyatın yükselip yükseldiğini gösterdiğinde, fiyat RSI’da daha yüksek ve daha düşük düşüşler yapar.

RSI sapması, trendin tersine dönmesini gerçekleşmeden önce algılamanın harika bir yoludur. Daha iyi anlamak için aşağıdaki ADA/UST örneğine bakalım.

RSI Sapması

Yukarıdaki ADA/USDT 1 saatlik zaman diliminde, farklılığı açıkça görebilirsiniz. Bu stratejiyi kullanmak için en iyi zaman çerçevesi 1 saat, 4 saat ve günlük zaman çerçevesidir, çünkü zaman çerçevesi ne kadar yüksekse, ticaret sinyali o kadar iyidir.

30 dakikalık veya 15 dakikalık zaman diliminde RSI farklılığına ek olarak, mum çubuğu reddi, destek veya dirençteki fiyat gibi önemli kesişimleri gördüğünüzde kısa vadeli bir ticaret yapabilirsiniz.

CFD ticaretinin Artıları ve Eksileri

Artıları

Varlığa sahip olmadan kar

  • Ticaret CFD’leri, gerçek dayanak varlığı satın almak zorunda kalmadan kâr etmenizi sağlar.

Hem uzun hem de kısa pozisyonlar alın.

  • CFD’ler hem kısa hem de uzun pozisyonlarda işlem yapmanıza izin verir ve bu nedenle kayıptaki pozisyonları en aza indirmek veya ortadan kaldırmak için bir riskten korunma stratejisi olarak faydalıdır.

Düşük ücretler ve komisyonlar

  • Brokerler, CFD’ler için düşük ücretler ve komisyonlar alırlar ve çoğunlukla kârlarını spread’den elde ederler.

Kaldıraçtan yararlanın

  • Çoğu değişim platformu makul bir kaldıraç sunar ve uygun kaldıracı seçerek karlılığınızı artırabilirsiniz.

Eksileri

Hepsini kaybetme riski

  • Pozisyonunuz size karşı hareket ederse hepsini kaybetme riski vardır ve bu aşırı kaldıraç kullanırsanız şişebilir.

Yüksek oynaklık

  • Kripto piyasaları çok değişken ve hassastır; fiyat değişiklikleri çok daha hızlı gerçekleşir ve bu da pozisyonlarınıza istenmeyen riskler getirebilir.

Mülkiyet eksikliği

  • CFD ticareti yalnızca fiyat farklılıklarından yararlanır. Bu nedenle, CFD ticareti yaptığınızda gerçek kripto paralara sahip değilsiniz. Yalnızca sözleşmenin sahibi sizsiniz.

aşırı ticaret

  • CFD’lerin kolay erişim ve düşük maliyetli gereksinimleri, marjınızın risk altında olmasına neden olabilecek aşırı alım satıma yol açabilir.

Kripto CFD Günü Ticaret Stratejileri 4Son düşünceler

Herhangi bir finansal piyasada işlem yapmak risklidir, bu nedenle piyasaya girmeden önce uygun bilgiye sahip olmalısınız. Kripto para birimi oldukça değişkendir ve hala gelişmektedir, bu nedenle sermayenize göre uygun risk yönetimini kullanmak çok önemlidir.

Yazıda bahsedilen stratejiler çoğu zaman işe yarıyor ancak bu, göstergenin ürettiği sinyalleri doğrudan takip edeceğiniz anlamına gelmiyor. Profesyonel tüccarlardan gelen sinyalleri takip ederek alım satımlarınızı onaylayabilir ve kötü olanları kesebilirsiniz.

Değişken bir piyasada işlem yapmak, net bir piyasa eğilimi olmadığından yeni başlayanlar için iyi bir çağrı değildir, bu nedenle koparma ve yeniden test stratejisini kullanmak ve piyasaları değiştirmekten kaçınmak daha iyidir. Fiyat yukarı veya aşağı hareket ettiğinde net bir trend piyasasında işlem yapmak en iyisidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu