Kripto Para

Litecoin’in bu seviyeyi aşması, kurtarma aşamasına girdiğinde belirleyici olabilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Litecoin’in (LTC) önceki rallisi, 280 dolar seviyesinde duran dikkate değer kazançlar gördü. Bu seviye %61.8 Fibonacci direncine yakındı. O zamandan beri LTC, son 12 haftanın günlük grafiğinde düşen bir takoz (sarı) içinde geri çekildi.

Şimdi, düşen kama kırılma mumunun, 145 $ işaretine doğru olası bir toparlanmayı teyit etmek için trend çizgisi direncinin (beyaz) veya 50 SMA’nın üzerinde zorlayıcı bir kapanışa ihtiyacı vardı. Flip tarafında, beyaz trend çizgisinin altına herhangi bir düşüş, günlük grafikte gizli bir düşüş eğilimini teyit edecektir.

Basın zamanında, LTC son 24 saatte %3,58 artışla 129,76 dolardan işlem görüyordu.

Litecoin Günlük Tablosu

Kaynak: TradingView, LTC / USD

Alıcılar, 106 dolara yakın 13 aylık destekte devreye girdi. Böylece altcoin, 22 Ocak’ta 13 ayın en düşük seviyesinden sadece son 16 gün içinde %33’ün üzerinde bir yatırım getirisi kaydetti. LTC’nin boğaları, 7 Şubat’ta uzun vadeli düşen takozdan bir koparma şamdanı başlatmak için genel algıdan hızla yararlandı.

Önceki satış kaybını telafi etmeye çalışırken, 20 SMA’sının (kırmızı) üzerinde bir kapanış buldu. Ancak son 18 günde düzelmeyen 20 SMA ile 50 SMA arasındaki farkı gözlemlemek çok önemli hale geliyor. Bu okuma, boğaların henüz güçlü bir etkiye sahip olmadığını gösteriyordu.

133 dolar seviyesi, alıcıların 145 dolarlık direnci hızlı bir şekilde test edebilecek konuma gelmeden önce geri almaları için çok önemli hale geliyor. 133 dolar seviyesi, trend çizgisi direnci (beyaz) ve 50 SMA ile de çakıştı.

Akılcı

Kaynak: TradingView, LTC / USD

RSI hızla toparlandı ve dengenin üzerinde bir kapanış buldu. Ancak, trend çizgisi direncinden (beyaz) yavaşlama işaretleri gösterdi. Bu seviyeden herhangi bir geri dönüş, fiyatla aşağı yönlü bir sapma oluşturacak ve bu nedenle, sürekli bir kırılma şansını azaltacaktır. Bu çizginin üzerinde bir kapanış, güçlü bir toparlanma olasılığının önünü açacaktır.

Ayrıca, Squeeze Momentum Göstergesi artık düşük volatilite aşamasına işaret eden siyah noktalar yanıp sönüyordu. Bu nedenle, boğaların bu çıkışı karlı hale getirmek için hacimleri artırarak hamlelerini hızlandırmaları gerekiyor.

Çözüm

Boğaların, 145 dolar işaretinin olası bir yeniden testini varsaymadan önce 133 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanışa dikkat etmesi gerekiyor. LTC, king coin ile 30 günlük %92’lik bir korelasyonu paylaşırken, Bitcoin’in hareketini yakından izlemek, yalnızca alt birimin bağımsız tekniklerine dayalı bir çağrı yapmamak için zorunlu olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu