Kripto Para

MANA’nın doğum gününde > %900 yıllık büyümesinin mekanizmasını değerlendirmek

The Sandbox ile birlikte Decentraland, her ikisi de kripto alanında yeni bir yatırım biçiminin olanaklarını sunarak Metaverse’de öncü oldu.

21 Şubat’ta MANA ikinci doğum gününü kutladı. Yıl içindeki büyümesine bakmak, bize bir sonraki adımda ne olacağına dair bir ipucu verebilir.

Doğum günün kutlu olsun, Decentraland!

Kutlama yerine Decentraland bir dizi etkinlik duyurdu. Büyük bir görev, DCL Film Club girişlerinin bir montajı, özel ödüller ve DJ Akira’nın performansı.

Bu, sanal dünya platformunun toplulukla daha fazla etkileşim kurma çabalarıyla uyumludur. Yönetim Kadrosu kurulduğundan beri amaç buydu. Aynı şeyi ilerletmek için, yakın zamanda, topluluk içinde güven oluşturmak için Şeffaflık İşletim Sistemi de tanıtıldı.

MANA’nın yıldız büyümesini destekleyen bu girişimlerdir. Özellikle, metaverse katılımından sonra, MANA son 12 ayda %218 arttı ve Decentraland şu anda 590 binin üzerinde kullanıcıya sahip.

Merkezi olmayan toplam kullanıcılar | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Ancak, dalgalı piyasa koşulları, faaliyetin olağandışı olmasını sağlamıştır. Şubat 2021’de, ağ düzenli olarak ortalama 1965 aktif adrese sahipti. Yazma sırasında, rakamın 1800 okuması vardı.

Bu aynı zamanda zincir içi işlemleri ve bunlara bağlı istatistikleri de etkiledi. İşlem sayısı, zirvede, tek bir günde 22 bini buldu.

Şu anda, bir yıl önceki ile aynı seviyede. Ayrıca, son birkaç ayın bastırılmış düşüş momentumu, varlığın piyasa değerini %44 oranında düşürdü.

Merkezi olmayan etkin adresler ve işlem sayıları | Kaynak: Coinmetrics – AMBCrypto

Ne olursa olsun, Decentraland insanların yatırımları görme biçiminde bir değişiklik getirdi. Sanal arazi yatırımlarını beklenenden daha popüler hale getirdi. Şubat 2021’den bu yana satılan 22.195’in üzerinde arsa ile toplam satış değeri yakın zamanda 151 milyon doları aştı.

Ve tıpkı NFT’ler gibi, bu sanal planlar da çılgınca bir değer çekmeyi başardı. Aslında, bir arsa 2,4 milyon dolara satıldı.

Yıl boyunca Decentraland arsa satışları | Kaynak: NonFungible

Bu nedenle, Decentraland’ın tokeninin benzer şekilde yükselişini görmek şaşırtıcı değil. Son 365 gün içinde MANA’nın fiyatı %899,87 artarak 0,29 dolardan 2,91 dolara yükseldi.

Destek ve direncini 2,44 dolar ve 3,51 dolarda koruyan altcoin de kısa vadeli bir toparlanma görüyor. Aslında, son 24 saatte %8’in üzerinde arttı.

Merkezi olmayan fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Gittikçe daha fazla insan Metaverse’in bir parçası haline geldikçe, Decentraland’ın bu yıl çılgın bir büyüme kaydetmesi beklenebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu