Kripto Para

MATIC yatırımcıları kanayan bir piyasada tutunacak kadar ilgileniyor mu?

Piyasa art arda üçüncü gün kayıp yaşarken, MATIC yerel dip seviyesi olan 1.21$’a ulaşmanın eşiğinde. Aslında, basın zamanında, yukarıda belirtilen seviyeden sadece %11,4 uzaktaydı.

Dünün en yüksek seviyelerine göre %15,48 düşüşle MATIC, yazı yazılırken piyasanın en büyük kaybedenleri arasındaydı. Ancak, grafiklerdeki tek alternatif tank da değildi.

Çokgen yalnız değil

Sadece bireysel paralar değil, tüm piyasa da acı çekiyor. Özellikle Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin konumu göz önüne alındığında.

Aşırı korkuya doğru iterek, son iki haftanın tüm coşkusu tamamen sıfırlandı. aslında, eğer piyasa herhangi bir yukarı yönlü görmezse, gösterge çok yakında 10’luk yıllık dip seviyelerine dokunabilir.

Kripto Korku ve Açgözlülük endeksi | Kaynak: Alternatif

Bu zorunluluk, özellikle MATIC söz konusu olduğunda, yatırımcıları piyasadan satış yapmaktan ve piyasadan çıkmaktan alıkoyan tek iyimserliktir. Başka bir satış daha mümkün çünkü son 45 gün içinde iki kez oldu. 13 Ocak çöküşü başladığında, bir haftada borsalara 339 milyon dolar değerinde 249 milyon MATIC satılmıştı.

Bu ikinci kez 6 Şubat’ta MATIC’in %11 artmasından sonra, yani %16 rallisinden bir gün önce gerçekleşti. 48 saat içinde yatırımcılar 434 milyon dolar değerinde 318,6 milyon MATIC sattı.

O zamandan beri yaklaşık 100 milyon MATIC geri alınmasına rağmen, şu anda yatırımcılar fiyat düşüşlerine rağmen satmaktan kaçınıyor. Ancak, MATIC daha da düşerse, yatırımcıların hala HODL yapıp yapmayacağı kesin olarak söylenemez.

Poligon borsalarının bakiyesi | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

sabır oyunu

Sadece 20 gün içinde, kayıp yatırımcılarının sayısı %30’dan neredeyse %60’a iki katına çıktı. Dolayısıyla, MATIC sahiplerinin yakında sabrını kaybetmeleri şaşırtıcı olmaz.

Tüm kanallardaki sosyal duyarlılık, bir şekilde ayılara yaslanmaktan kaçınıyor – İyi bir işaret. Örneğin, Santiment’e göre, yatırımcılar şu anda dört aydır olduğundan çok daha olumlu. Bu hafta aynı zamanda 17 Şubat’a kadar genel havanın olumsuz olması nedeniyle yatırımcılar arasında ilk neşe işaretiydi.

Çokgen yatırımcı duyarlılığı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Polygon’un gelişimsel başarılarının, özellikle TVL’de neredeyse 4 milyar dolarlık en büyük DeFi ve NFT merkezlerinden biri olduğu için, bu olumlu duyguyla çok ilgisi olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu