Kripto Para

Milletvekili Matt Hancock, Birleşik Krallık’ın ‘kripto para birimlerinin evi olması gerektiğine’ inanıyor

Birleşik Krallık, Avrupa Birliği’nin geri kalanından ayrılırken, bir Parlamento Üyesi, ülkenin kripto para birimi endüstrisinin büyümesini teşvik ederken aynı zamanda daha kapsayıcı hale getirebileceğine inanıyor.

İngiliz Milletvekili Matt Hancock, The Express ile yaptığı röportajda, blok zinciri teknolojisinin İngiltere’de artık “AB’nin kısıtlayıcı düzenleyici rejimine” tabi olmayacak yeniliğe yardımcı olabileceğini savundu. Bunun, ülkenin doğası gereği “daha ​​dinamik” olan düzenlemeler oluşturmasına izin vereceğini de sözlerine ekledi. Devamında şunları söyledi:

“Kripto zaten burada ve kullanımda. İngiltere’de ve dünyada hızla yayılıyor. Olup olmayacağı konusunda bir seçeneğimiz yok. Sahip olduğumuz seçim, insanlara fayda sağlamak için onu en iyi nasıl şekillendireceğimizdir. ”

Milletvekili, özellikle ülkenin yüzyıllar boyunca dünya ekonomisinde oynadığı önemli konumu göz önünde bulundurarak, hem kripto para birimlerinin hem de İngiltere’nin birbirine getirebileceği fırsatlar konusunda iyimser görünüyordu. dedi ki,

… On yıllardır döviz ticaretinde dünyada lider konumdayız. Dolayısıyla liberal bir düzenleyici sistemle kripto para birimlerine de ev sahipliği yapmamız doğal. ”

Ancak bu, tüm sektörlerde, özellikle kripto para birimleri kadar riskli sektörlerde kötü aktörler bulunduğundan, izlenecek düzenleyici yaklaşımın her şey dahil olması gerektiği anlamına gelmez. Özellikle geçen yıldan bu yana aynı konuda bir takım şikayetlerin gündeme gelmesinden bu yana İngiliz milletvekilleri için bir çekişme noktası olan “yanıltıcı reklamlara” odaklandı. Bu, yetkililerin kripto borsası Crypto.com’dan iki reklamı yasaklamasına ve geri kalanına karşı genel bir uyarı yayınlamasına yol açmıştı. Bununla ilgili olarak, Hancock şunları kaydetti:

“Bir düzenleyici rejim, insanların kripto varlıklarını özgürce alıp satabilmesi için liberal olmalı, ancak piyasaların adil olduğuna dair temel güvenceyi sağlamalıdır.”

Her ne kadar Bakanların kriptoya olan coşkusu henüz kendi portföyüne yansımamış olsa da, şimdiye kadar Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadığını ortaya koydu. Sahip oldukları “büyük potansiyel” nedeniyle “bunu düşüneceğini” belirtti.

Bununla birlikte, Hancock, İngiltere’de dijital varlıkların açık kabulünü ifade eden ilk hükümet temsilcisi değil. Geçmişte, eski Maliye Bakanı Philip Hammond, ülke hükümetinin “bazı şaşırtıcı insanlar” tarafından ele geçirilmeden önce sektördeki “Londra’nın konumunu güvence altına almak için hızlı ve etkili bir şekilde hareket etmesi” gerektiği konusunda uyarmıştı.

Öte yandan AB, kripto para birimleri konusunda açık fikirli olmadı. Bu hafta Euro’nun CBDC’sinin gelecek yılın sonu kadar erken bir tarihte piyasaya sürülebileceği açıklanırken, üst düzey bir düzenleyici, son zamanlarda kripto para birimleri için Proof of Work madenciliğinin tamamen yasaklanması için çağrıda bulundu.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu