Kripto Para

Ne SEC v. Ripple’ın Sun, TRON’a yönelik suçlamalarla ortak noktası var

TRON DAO – née TRON – yeterli bir sohbet başlatıcı değilse, gazeteci Chris Harland-Dunaway’in bir araştırma makalesi yayınlandı. Sınır bomba attı. Tron’un kurucusu Justin Sun’ı ICO yasağı ihbarlarından içeriden öğrenenlerin ticaretine kadar çeşitli eylemlerle suçladı.

Gazeteci Laura Shin ile yaptığı bir konuşmada Harland-Dunaway, Tron kurucusunun tarihi hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

Gün doğumu gün batımı

Harland-Dunaway, TRX ile ilgili davranış sergilemekten bahsetti. Kaynaklarına atıfta bulunan gazeteci, Tron’un kripto parayla ilgili iyi haberler kamuoyuna açıklanmadan önce TRX’i satın almayı planladığını söyledi. Bu, iddiaya göre Tron’un TRX’in fiyatını pompalamasına ve ardından satmasına izin verecekti. Harland-Dunaway dedi ki,

… Konuştuğum, kripto ve finansın kesişme noktasında çalışan avukatlar, görüş birliği içindeydi: bir dava açılabilir, içeriden öğrenenlerin ticareti yasasının kripto için geçerli olduğu. Önemli olan bir kriptonun menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği.”

Ayrıca Sun’ın eski bir SEC memuru – David Labhart’ı işe almaya çalışmasından bahsetti.ve diğer avukatların TRX’i teminat dışı saymasını sağlamak.

Harland-Dunaway daha sonra Sun’a ait Poloniex’i tartıştı. Ona göre, borsaya karşı yasal işlem başlatmayı zorlaştırmak için kurumsal varlığı Seyşeller’de bulunuyor. Gazeteci ayrıca Sun’ın muhtemelen ABD’deki düzenleyicilerden kaçmak için Malta gibi diğer ülkelerde vatandaşlık peşinde olduğunu iddia etti.

Şimdi, biri merak edebilir, Güneş hala nasıl doğuyor? Harland-Dunaway, bunun Sun’ın ICO yasağı kalktıktan hemen sonra Çinli yetkililerden fiziksel olarak kaçma stratejisi sayesinde olduğunu iddia etti. Gazeteci, ayrıca Amerika’nın yavaş adalet sistemini kendi avantajına kullanarak “düzenleyici kaçışa” da giriştiğini sözlerine ekledi.

Konuşmama izin ver!

Justin Sun ise makalenin “yanlış suçlamalar ve uydurma hikaye anlatımından” oluştuğunu iddia etti. Özellikle Poloniex’e yönelik KYC ihmali iddialarına odaklandı ve borsanın itibarını savundu.

O da katma borsanın Seyşeller’de kayıtlı olmadığını ve ABD’li müşterilere hizmet vermediğini söyledi.

Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herhangi bir kuruluş tarafından ortaya atılan yalanlara karşı yasal yollara başvurma hakkımız saklıdır. Hukuk danışmanımız olarak Harder LLP tarafından temsil ediliyoruz.”

Ancak, Harland-Dunaway’in kaynaklarının çoğunun anonim kaldığını belirtmek önemlidir.

Uluslararası güvenlik meselesi…

TRX’in yasal karışıklıklarının çoğu, kriptonun bir menkul kıymet olup olmadığı konusundaki temel soruya geri dönüyor. Bu da bizi devam eden SEC v. Mahkemenin XRP için de aynı kararı vermeye çalıştığı Ripple davası.

Son zamanlarda, mahkeme SEC’in Ripple’ın Adil Bildirim Savunmasına saldırma hareketini reddetti. Bu güncelleme, blockchain şirketi vakası için çok önemliydi. Bu aynı zamanda kararın XRP sahipleri lehine olacağına dair umutları da ateşledi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu