Kripto Para

Polkadot bir tedarik alanına geri döndü – yukarı tırmanabilir mi yoksa mağazada reddedilir mi?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Polkadot, Kasım ortasından beri güçlü bir düşüş trendi içinde. Aralık ayı boyunca, 23 dolarlık alan, nihayet satış baskısına yenik düşmeden önce talep bulmak için birçok kez test edildi. Polkadot, ölçeklenebilirliği nedeniyle geliştiriciler tarafından olumlu karşılansa da, grafiklerde DOT yeniliyor. Yakın tarihli bir rapor, Polkadot’un karbon emisyonlarının spektrumun alt tarafında olduğunu vurguladı. DOT fiyatı düşüş engellerini aşabilir mi?

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

Fiyat, Aralık ayında (beyaz) azalan bir üçgen oluşturdu ve daha önce vurgulandığı gibi, talep arayışı içinde 23 dolarlık alanı birçok kez ziyaret etti. Ocak ayına üç hafta kala yapılan satış etkinliğinde DOT, 16 dolarlık alana keskin bir düşüş gördü.

Son iki haftada fiyat bir miktar toparlandı ve bir kez daha 23 dolar bölgesine yaklaştı ancak güçlü satıcılar buldu.

Uzun vadeli eğilim düşüş eğilimini korudu – önceki düşükler hala önemli bir direnç gösterdi. Uzun vadeli yönde bir değişiklik düşünülmeden önce 23 dolar seviyesinin üzerinde bir hareket gerekli olacaktır.

Görünür Hacim Profili, Kontrol Noktasının 27.12 $ olduğunu ve 24 $ ile 30 $ arasındaki tüm bölgenin DOT’un bir ay boyunca işlem gördüğü bir alan olduğunu gösterdi. Bu nedenle, yukarı yönlü yol da muhtemelen fiyat hareketine dirençle döşenecektir.

Akılcı

Polkadot bir arz alanına geri döndü- yukarı çıkabilir mi, yoksa mağazada bir ret mi?

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

12 saatlik RSI, son iki ayda DOT’un arkasındaki düşüş eğilimini yansıttı. RSI geçen hafta tekrar nötr 50’nin üzerine çıkmasına rağmen, son iki ayın büyük bölümünde nötr 50’nin altında kaldı. Son birkaç hafta bir miktar değer görmesine rağmen, Kümülatif Delta Hacmi de Kasım ayından bu yana düşüş eğiliminde. talep etmek.

MACD de benzer bir hikayeydi – satış dalgası DOT’u sarsan dalga olarak sıfır çizgisinin altında çalışıyordu, ancak son birkaç gün içinde kendini sıfır çizgisinin üzerine çıkardı.

Çözüm

Göstergeler, geçtiğimiz birkaç haftanın momentumda yükselişe doğru bir kayma ile birlikte bir miktar talep adımı gördüğünü gösterdi. Piyasa yapısı uzun vadede düşüş eğilimini korudu, ancak kısa vadeli bir önyargı için yükselişe geçti. Birlikte ele alındığında, uzun vadeli yatırımcılar DOT’un 24 dolarlık alanı aştığını görmek ve destek olarak yeniden test etmek istiyor. O zaman bile, 30 dolara kadar önemli bir direnç beklenebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu