Kripto Para

SAND sahipleri zorlu günler kapıdayken dikkatli davranmalı mı?

Bitcoin, 45.500 dolarlık yerel zirveleri geçemedi ve ayrıca geçen hafta 44.400 dolar ve 42.000 dolarlık destek seviyelerinin altına düştü. Bu, SAND’ın Ocak ayındaki satıştan iyi bir şekilde toparlandığını ima etti.

Şubat ayı başlarında 4,44 dolar direnç seviyesini aştığı için kripto para için yükseliş eğilimindeydi ancak 4,82 dolardan reddedildi. Bu, SAND’ın önümüzdeki haftalarda 2,5 doların en düşük seviyelerini tekrar ziyaret edeceği anlamına mı geliyor? Öte yandan tasarımcı markası Gucci, Gen-Z odaklı platformu Gucci Vault için Metaverse’deki varlığını genişletmek amacıyla The Sandbox’ta “açıklanmayan miktarda” arazi satın aldı.

KUM – 12H

Kaynak: TradingView’de SAND / USDT

SAND’ın 2021’in sonlarında 8.48 $’dan 2.55 $’a ATH hareketine dayanarak, bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi (sarı) çizildi. Bu hareket için %38,2’lik geri çekilme 4,82 dolarda kaldı. Genel olarak, fiyat, hakim trend yönünde bir sonraki hareketinden önce, bir geri çekilme sırasında %50 ve %61.8 seviyelerine kadar sıçrama eğilimi gösterir.

Bununla birlikte, 4.8 dolar seviyesi Aralık ayı başlarında güçlü bir destek seviyesiydi ve son birkaç haftadaki direnç olarak yeniden test edilmesi, önümüzdeki haftalarda SAND boğaları için iyiye işaret etmedi.

Fiyat da 3,95 dolar seviyesinin altına düştü ve sonraki destek seviyeleri 3,29 dolar ve 2,55 dolar seviyelerinde yer alırken, 3,55 dolar da bir sıçrama görülmesi için olası bir yer. Fiyat 4 doları tutamadığı için, bir sonraki ayağının güneye doğru hareket etmesi mümkün görünüyordu.

Akılcı

Sandbox, bu göstergeye göre grafiklerde çok daha aşağılara düşebilir

Kaynak: TradingView’de SAND / USDT

12 saatlik RSI, 40 değerinin altına düştü – geçmişte, bu genellikle SAND’ın birkaç gün içinde hızla değer kaybettiğini gördü. Ancak bu bir kez daha tekrarlanabilecek bir şeydi. Müthiş Osilatör ayrıca, artan düşüş baskısını vurgulamak için sıfır çizgisinin altına düştü.

Ayrıca, Yön Hareketi Endeksi, hem ADX (sarı) hem de -DI (kırmızı) 20 işaretinin üzerinde olduğu için devam eden güçlü bir düşüş eğilimi gösterdi.

Ayrıca Bollinger bantları, fiyatın grubun en düşük seviyelerine yakın olduğunu gösterirken, fiyat tablosundaki 20 SMA (turuncu) da son zamanlarda 4,44 dolar seviyesinde direnç görevi gördü.

Çözüm

Bitcoin, olası bir sıçramadan önce 38.000-39.000 dolar alanına yönelebilir. Bu arada, momentum göstergeleri aşağı yönlü bir tablo çizdiği için SAND’ın arkasında satış baskısı güçlendi. Önümüzdeki birkaç hafta içinde 2,5 dolara doğru bir hareket gerçekleşebilir. Ve 2,2-2,5 dolarlık alan ziyaret edilirse, önümüzdeki aylarda aslında SAND için çok uygun bir fiyat olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu