Kripto Para

Shiba Inu: Bir sonraki satın alma fırsatı hakkında bilmeniz gereken her şey

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Meme belirteci, geçen yıl Ekim ayında ATH’sine ulaştığından beri dik bir düşüş yaşıyor. Aslında, Shiba Inu (SHIB) güneye giden paralel kanallar arasında geriledi ve 0.033 dolar bölgesi yakınında hayati likidite aralığının altına düştü. (SHIB fiyatları bundan sonra 1000 faktörü ile çarpılır).

Alıcıların 0.02195 $- 0.02013 $ aralığını savunma eğilimleri ışığında, SHIB boğaları uzun vadeli bir düşüş trendine geri dönmeden önce 20 EMA’yı (kırmızı) yeniden test etmeyi amaçladı.

Basın zamanında, SHIB 0.022 dolardan işlem görüyordu.

SHIB Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, SHIB / USD

Bu düşüş aşamasında, SHIB çok önemli Kontrol Noktasını (kırmızı, POC) 0.033 dolar seviyesinin yakınında kaybetti ve ayrıca 200 EMA’sının (sarı) altına düştü. Ek olarak, bu seviye %23,6 Fibonacci direnci ile aynı zamana denk geldi. Boğalar, dört aydan fazla bir süredir korudukları 0,02 dolarlık işareti üstlendiler.

Sonuç olarak, boğalar baskı oluşturmaya ve düşük fiyatları reddetmeye başlarken fiyat sıkı bir aşamaya girdi. Böylece, 3 ile 9 Şubat arasında %70’in üzerinde kazanç elde etti ve %23,6 seviyesi güçlü kalırken aşağı kanaldan çıktı. Geçen ay boyunca, SHIB günlük grafiğinde düşen bir takoz (tersine dönüş paterni) oluşturdu. Ancak, 20 EMA düşerken 200 EMA’nın (sarı) altına düştü. Bunu yaparken, ayıların gözle görülür bir avantajı vardı.

İleriye dönük olarak, eğer tarih tekerrür ederse, boğalar 0,02-0,021 dolar aralığını bozulmadan korumaya istekli olacaktır. Böylece 0.024 dolar seviyesine doğru toparlanma umutlarını canlı tutmak. Ayrıca, tüccarlar 50 EMA (camgöbeği) ve 200 EMA arasındaki azalan farkı yakından izlemelidir. Düşüş eğilimine girerlerse (death cross), köşede büyük bir satış bekliyor olabilir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, SHIB / USD

Düşüş eğilimi gösteren RSI, 43-45 direnç aralığının üzerinde bir kapanış bulmaya çalıştı. İlginç bir şekilde, fiyat hareketi son üç hafta boyunca düşüşleri işaret etmeye devam ederken, RSI 39 desteği sağlam tuttu. Bu, yükseliş eğilimini ortaya çıkardı. Ayrıca, güneyde fiyat farklılaşırken OBV acil desteğini sürdürdü.

Ayrıca, DMI hatları düşüş eğilimi gösterdi ancak satın alma etkisini artırdı. Ayrıca, ADX hala SHIB için zayıf bir yön eğilimi gösteriyordu.

Çözüm

Sonuç olarak, teknik göstergelerinin bir okuması, 20/50 EMA’sına doğru kısa vadeli bir canlanma gerçekleşebileceğini gösterdi. Bunu takiben, alt uzun vadeli düşüş trendine geri dönmeye devam edebilir.

Ayrıca, alt, Bitcoin ile %69 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, genel piyasa duyarlılığı ile Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, karlı bir hamle yapmak için gerekli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu