Akademi

Son Dakika Sevgililer Günü Hediyeleri: NFT’ler ve Madeni Paralar?

Sevdiklerinize kripto ve tabii ki NFT’lerde bazı hediyeler göndererek Sevgililer Günü’nü gerçek bir kripto yerlisi gibi kutlayın.

Sevgililer Günü geldi ve hala o özel kişiye bir hediyeniz yok mu? Merak etme! Sizi kavgalardan ve utançlardan kurtarabilecek sayısız son dakika hediye seçeneği var. Ancak, önemli olanınız aklını uçurmayı bekliyorsa, bu makale sizin kurtarıcınızdır. Çiçekler, çikolatalar, kekler, peluşlar eski haberler… kripto yeni havalı! Evet, doğru okudunuz. 2022 Sevgililer Günü ve kripto para birimi sevginiz için en iyi, akıllara durgunluk veren ve en karlı hediyeyi sunuyor.

Self tarafından yürütülen bir araştırma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin %84,6’sının eşleri için bir sevgililer günü hediyesi almayı planladığını buldu. 2022 için, yıllık Sevgililer Günü harcamasının yaklaşık 24 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Bu, Sevgililer Günü’nü “milyar dolarlık bir endüstri” yapar ve başka milyar dolarlık bir endüstri nedir? Kripto para.
Milyar dolarlık bir endüstri olarak değeri göz önüne alındığında, kripto para birimi her gün daha fazla insan onu satın aldığından yükseliyor. Dijital varlıklar dünyasının görünüşte gülünç ama dahiyane bir başka bölgesi olan NFT’ler, toplumda hızla bir statü ve sınıf temeli haline geldi. Pırlanta ve altın gibi, pahalı sevgililer günü hediyeleri de sınıf ve lüksün sembolü olarak değerlenir. Aynen böyle, NFT’ler de birer varlık haline geldi; ve bir durum sembolü.

Bu nedenle, daha fazla insan kripto para birimini ve NFT’leri “anlamlı” bir sevgililer günü hediyesi olarak görüyor.

Aşkın nihai bir tasviri olarak kripto para birimini kullanmak söz konusu olduğunda, neden oradaki en iyi kripto para birimini kullanmıyorsunuz? Bitcoin, blockchain ve kripto endüstrisinin öncüsü olan orijinal kripto para birimidir. Yüksek fiyat etiketi göz önüne alındığında Bitcoin, son 8 yılda Sevgililer Günü’nde dikkate değer bir performans gördü. Rakamları göz önünde bulundurarak, hiç kimse Bitcoin şeklinde sevgi almayı reddetmeyeceğinden kesinlikle potansiyel var. Yıllar geçtikçe, Bitcoin Şubat ayı boyunca istikrarlı fiyat artışları yaşadı.

Geçen yıl görülen NFT çılgınlığı ışığında, NFT’lerin ilişkiyi canlı tutmak için potansiyel olarak en çok aranan hediyeler olacağını varsaymak mantıklıdır. Grafik sanatından Bored Apes koleksiyonlarına kadar her şey tokenize edilirken, hediye olarak satılmalarının tam zamanı. Bu durum için özel olarak yapılmış JPEG’ler onu daha da iyi hale getirecektir. Bazı NFT web siteleri artık tatillere doğru genişlemeyi, dilek kartlarını ve aşk mektuplarını satılabilir tatil temalı NFT’lere dönüştürmeyi düşünüyor.

Aşıkların baş harflerini ağaçlara ve banklara oyduklarını hatırlıyor musunuz? Peki, madeni para varken neden oysun? Bir belirteçleştirme web sitesi olan Mintmade, Polygon blok zincirinde yer alan Mintmade, kullanıcıların NFT’leri ortaklarının adıyla birlikte kendi adlarıyla özelleştirmelerine olanak tanıyan bir hizmet olan Mintmade Two’yu tanıttı. Üzerinde sizin ve eşinizin isimleri olan bir jeton bastığınızda, bu özel jetonlar daha sonra Polygon blok zincirini destekleyen tüm cüzdanlardan satın alınabilir.

Aşk kilidi gibi, özelleştirilmiş basılmış NFT’ler sonsuza kadar blok zincirinde kalacak ve aşkı ölümsüz yapacak. Bir satın alma işleminde, biri sizin için, diğeri daha iyi olan yarınız için olmak üzere iki basılmış NFT alırsınız. Mintmade Two, Şubat 2022’de piyasaya sürüldü ve onu Sevgililer Günü’ne özel açılır pencere hizmeti haline getirdi. Ancak, 14 Şubat’tan sonra bile, herkesin kendi NFT’lerini yapmasına ve web sitesine koymasına izin vermek için ayakta kalmayı planlıyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, Valentine Coin, sevgilinin kutlama günü için özel olarak yapılmıştır. Mintmade Two’ya çok benzeyen Valentine Coin, sizi ve özel olanı sonsuza kadar bir arada tutmak için sonsuza kadar asma kilit görevi görür. Bununla birlikte, Ethereum blok zincirinde 0.033 ETH, yani yazının yazıldığı sırada yaklaşık 102 $ karşılığında bulunur ve bu, kripto paraların sıklıkla ulaşabileceği milyonlarca dolar düşünüldüğünde çok da kötü değil.

Valentine Coin’in benzersiz bir yönü, sadece adınızı sevgilinizin yanında tutmanıza değil, aynı zamanda her madeni parayla özel bir mesaj ilişkilendirilmesine izin vermesidir. Artık sonsuza kadar Ethereum blok zincirinde gömülü bir aşk mektubu tutabilirsiniz.

Çiçekler, kapkekler ve çikolatalar gibi bir dizi sıradan hediyeden sonra kripto, ilişkinize biraz kıvılcım katmanın bir yolu olabilir ve bu, onu bu yıl sevdiklerinize verebileceğiniz en iyi (daha değerli) hediyelerden biri haline getirebilir.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu