Kripto Para

Fantom’un kısa vadeli fiyat hareketinin artıları ve eksileri

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Geçen hafta boyunca, güçlü bir şekilde yükselişe geçen Fantom için trend, 2,4 dolardan 1,81 dolara düştüğü için düşüş eğilimine geçti.

Rüzgarlar şimdi bir kez daha değişmiş gibi görünüyor, bu sefer boğalar lehine. Çok kısa bir zaman ufku olan tüccarlar veya yatırımcılar için Fantom ilginç bir direnç seviyesinin üzerine çıktı. Bu ilginç bir satın alma fırsatı sunabilir.

FTM- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de FTM / USDT

Yazma sırasında fiyat, haftalık trend çizgisi direnç (mavi) çizgisinin üzerine çıktı. Ayrıca fiyat, %23,6 Fibonacci düzeltme seviyesinin de üzerindeydi. Bu geri çekilme seviyeleri, FTM’nin 2,4 dolardan 1,81 dolara düşüş hareketine dayanarak çizildi.

Genel olarak, fiyat böyle bir hareketin %23,6’lık geri çekilmesinin üzerine çıkmayı başardığında ve seviyeyi destek seviyesine çevirdiğinde, daha fazla kazanımın gelmesi muhtemeldir. Bu nedenle, FTM destek olarak 1,95 dolar seviyesini yeniden test edebilir ve 2 dolara geri sıçrayabilirse, muhtemelen 2,1 dolar alanına (kırmızı kutu) yönelebilir.

Geçen haftanın piyasa yapısını da göz önünde bulundurun – Sabit bir düşüş trendi ve en son en düşük zirve birkaç gün önce 1,99$ seviyesinde yapıldı. Bu, momentumda alıcılar lehine bir kayma olduğunu göstermek için boğaların yukarıdaki seansı kapatmak zorunda kaldığı seviyeydi.

Akılcı

Fantom kısa vadeli trend çizgisi direncinin üzerine çıktı, yakında bazı kazanımlar görebilir

Kaynak: TradingView’de FTM / USDT

Saatlik grafikteki RSI, nötr 50’nin üzerine çıktı ve aynı derecede önemli olarak, RSI da yazı yazılırken 60 seviyesinin üzerine çıktı ve 62.97’de kaldı. Son birkaç hafta içinde, 62 seviyesi, FTM için 1 saatlik grafikte bir miktar yükseliş momentumunun azaldığını gördü, ancak bu sefer farklı olabilir.

OBV geçen hafta istikrarlı bir düşüş gösterdi, ancak son birkaç gün alım hacminin satış hacmine eşit olduğunu gördü ve OBV’de eşit düşükler yarattı. Bunu yukarı doğru bir hareket izledi – Bir talep işareti.

Çözüm

1,81 dolardan gelen sıçrama, bir miktar talep tarafından körüklendi ve 1,99 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma, önyargıyı tekrar yükseliş tarafına kaydırabilir.

Destek olarak 1,95 dolarlık bir yeniden test, kar elde etmek için 2,1 dolarlık direnç alanı hedefiyle bir satın alma fırsatı olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu