Kripto Para

VET’in rallisinin arkasında istikrarlı bir talep olması için bu seviyenin çevrilmesi gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

VeChain geçtiğimiz hafta grafiklerde yükselişe geçti. Kısa vadeli görünüm, belirteç için piyasa yapısı daha düşük zaman dilimlerinde yükselişini sürdürdüğü için yükseliş tarafına doğru eğilmeye devam etti. Ancak, daha uzun bir yatırım ufkuna sahip yatırımcıların ilgisini çekmek için 0,75 dolar seviyesinin desteğe çevrilmesi gerekecek. Vechain geçtiğimiz hafta yaklaşık %25 değer kazandı. Ancak soru şu: Daha fazla kazanç bekleyebilir miyiz?

Kaynak: TradingView’de VET / USDT

Ocak sonu ve Şubat başında fiyat 0,05 ile 0,056 dolar arasında bir aralık oluşturduğu için konsolidasyon aşamasına girdi. Geçen hafta, VET yüksek aralığı aştı ve o zamandan beri tırmanıyor. 0,69 doların en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı ancak daha yükseğe çıkamadı.

Fibonacci geri çekilme seviyeleri (sarı), VET’nin 0,096 dolardan 0,043 dolara düşmesine dayalı olarak çizildi ve %23.6 geri çekilme seviyesi olarak 0,056 doları verdi. Ayrıca, 0,056 dolarlık alan Şubat 2021’den bu yana önem kazandı- bu nedenle son günlerde bu alanı geçen VET tırmanışı önemliydi.

Yazma sırasında, 0.062 $ işareti (daha düşük) destek olarak tutuldu. Piyasa yapısı yükselişini sürdürdü, ancak 0,062 doların altında bir kapanış, talep arayışında 0,06 dolarlık alana olası bir hareketin sinyalini verecektir.

Akılcı

VeChain, son rallisinin arkasında sabit bir talep var ve yakında daha yükseğe çıkabilir

Kaynak: TradingView’de VET / USDT

Fiyat 0.069 doları geçmeye çalışırken bile MACD daha düşük seviyelere ulaştı. Müthiş Osilatör de düşüş momentumunu belirtmek için sıfır seviyesinin altına düştü. AO’da, momentum geçen haftanın büyük bir kısmında yükseliş eğiliminde.

OBV ayrıca, OBV’nin bir dizi daha yüksek dip yapması nedeniyle AO’nun istikrarlı talebinin son birkaç gün içinde piyasaya ulaştığını da destekledi. Bu nedenle, kısa vadeli yükseliş piyasası yapısı kırılsa bile, 0,056 – 0,06 dolar alanı tekliflerin geldiğini görebilir.

Çözüm

0.075 dolar ve 0.0699 dolar seviyeleri yakın direnç seviyeleriyken, 0.062 dolar kısa vadeli bir destek seviyesiydi. Son birkaç günün momentumu düşüşte olsa da, VET hala 0.075 dolar seviyesine doğru bir hamle daha yapabilir. 0.056$-0.06$ alanı, daha uzun bir zaman diliminde önemliydi. Bu nedenle, VET boğaları bu alanı savunabildiği sürece, daha yüksek bir hamle göz ardı edilemez.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu